Mylné představy o vejce: vynikající, bezpečné a také atraktivní

Mylné představy o vejce: vynikající, bezpečné a také atraktivní

Na pátek 2. října, více než Dvacet Let, celá celém světě slaví den vejce. Toto lahodné, zdravé a vyvážené a také výživné jídlo, v naší zemi, pro některé části populace, slouží jako levná volba pro maso. Ve světovém žebříčku naše země je 6. největším producentem vajec. Pro doporučení: lídry v tomto roce byly Čína a také USA. Kdo stanoví, že zdravotní normou příjem vajec pro obyčejného člověka je 260 jednotek ročně. Rusové jíst trochu víc – 269 jednotek každý rok. Záznam pro náš národ byl natáčen v letech 1990-m rok-297 vejce každý ročně! Nicméně, vůdce, kolem Mexika, pořád pryč: 345 vejce pro každého v národě rok. Obecně platí, že máme rádi vejce. Stejně jako i když pro mnoho lidí je běžnou součástí každodenní stravy, vejce namočené v mylných představ a také lidové pohádky.

Mýtus o nebezpečném cholesterolu

Mýtus o nebezpečném cholesteroluMagické slovo „cholesterol“ bylo důvodem, proč mezi nejčastější mylné představy o vejce-pokud jde o nebezpečí vaječný žloutek pro srdce i cévy. Pro let cholesterolu z vaječných žloutků (asi 100 mg) ve srovnání s denní příjem cholesterolu (300 mg), byla vyděšená a také snížit vejce ve stravě plán na minimum. Nicméně v posledních několika letech, vědci nakonec slovně jen to, co máme skutečně nesprávné. Skutečnost, že cholesterol ve vejcích není „špatné“ (low density lipoprotein, LDL), nebo „vynikající“ (vysoké hustoty lipoproteinů, HDL).

Je to prostě cholesterolu, který, když v našem těle, musíte nejprve vytvořit složité s zdravé bílkoviny apoliprotein. Stejně jako v závislosti na tom, jaký typ proteinu je to složité typy, a také bude jistě získat LDL, HDL a tak dále. Tak se ukázalo, že příjem žloutky, a to i ve velkém množství zvyšuje stupeň „dobrý“ cholesterol, který není spojen s tvorbou aterosklerotických plaků na stěnách kapiláry. To znamená, že vejce cholesterol nepředstavuje riziko pro plavidla, stejně jako srdce.

Mýty ohledně salmonelózy

Mýty ohledně salmonelózyJe známo, že kuřata nemocní s salmonelózy je mikrobiální infekce, která nebezpečné pro lidské bytosti. Ve skutečnosti, vejce objeví uklizené, ale po kontaktu s výkaly infikovaných ptáků na jejich krytí jsou původní původců infekce. Hlavní mylná představa o této sérii kontrol: salmonelóza mimo vejce uvnitř. Pokud je vejce čisté, salmonelóza, když prolomení vejce konzumovat nemohou získat. Přesto krytiny, není betonový povrch stěny, stejně jako tvorbu s póry. A přes tyto póry po nějaké době-od 4 hodin do 5 dnů-bakterie pronikají pod krytinu. To vejce bude jistě i nadále být pozitivní i přes to-umýt, nebo ne. Situaci dále zhoršuje skutečnost, že nemyté vejce zachránil, zejména bez lednice.

Při mytí s shell odstraní nejen trus a Salmonely, ale také odkazy, prodloužení životnosti vajíčka. Verdikt je, že vejce musí být vyčištěny před použitím. Při mytí vejce-není zajištění ochrany proti Salmonella. Jedním z nejvíce důvěryhodné prostředky, aby se zabránilo infekci-teplé léčby a zdravé bílkoviny, a také žloutek. To znamená, že v použití vajec zůstává malá možnost, že infekce pronikl do žloutku, stejně jako to udělal přes přípravu jídla. Při vaření dostačující 1 minuty, aby žloutek ztratil svou tekutost Salmonella vraždy.

Mýtus syrové vejce, stejně jako zpěváky

Mýtus syrové vejce, stejně jako zpěvákyDalší mylná představa se od této klasifikace, představa, že v „neomylnost“ křepelčích vajec. Salmonella-docela promiskuitní bakterie. To znečišťuje poultries, a prasat, stejně jako dobytek jako malá (jehněčí, kozí) a také velké (krávy). Mezi nedomansky bytosti jeho nádrží skončit výběr ptáci, žáby, hadi, šneci, ústřice, spolu se šváby, mouchy, atd., Křepelka není výjimkou. Oni možná trpí salmonelózou, ale dělají to méně než standardní poultries.

Je to všechno v krmivu a mikroklima, které má ptáky. Pokud zdroj bude nakažených, stejně jako křepelčí vejce se jistě objeví Salmonela. Od starých časů, tam je víra, že jíst syrové vejce je hlas silný a také čisté. Zde i nádherné Feodor Chaliapin před show, udělejte si vaječný koňak s brandy z jasné, jen co se vejce za předpokladu, výdrž na jeho basu.